5июля
У Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" відбувся "круглий стіл"

У Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" відбувся "круглий стіл" на тему: «В інтересах споживача: надаємо інформацію про харчовий продукт як у Європі», де обговорювалися вимоги до маркування продуктів харчування та положення європейського законодавства у даній сфері.

Під час проведення круглого столу агентством Укрінформ було презентовано результати досліджень «Надання споживачам інформації про харчові продукти: вимоги ЄС та новації для України»

Спікерами були:

Жанна Пастовенська – експертка Проекту ЄС «Удосконалення системи контролю безпеки харчових продуктів в Україні»;

Олександр Бакуменко – народний депутат України, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин;

Володимир Лапа – голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів і захисту споживачів.

Як наголосили учасники, наразі перед Україною стоїть завдання розробки та прийняття законопроекту щодо регуляції вимог до інформації про харчові продукти, яка подається споживачам на етикетці товару.

Також присутні обговорили основні положення проекту Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (реєстр. N 8450) та відзначили, що його прийняття дозволить забезпечити високий рівень захисту здоров’я та інтересів споживачів шляхом надання всієї необхідної інформації для здійснення споживачами свідомого вибору харчових продуктів, вводить відповідальність операторів ринку за інформацію про харчові продукти, подану на етикетці продукту харчування та за введення споживачів в оману.

Як наголосив Володимир Лапа, даний законопроект передбачає перехідний період терміном 3 роки, впродовж якого виробники зможуть привести маркування своїх товарів у відповідність до встановлених норм.

Також учасники обговорили інші вимоги до маркування продуктів харчування - виділення алергенів, збільшення шрифту друку обов’язкової інформації про харчовий продукт на етикетці, зазначення країни або місця походження харчового продукту, надання інформації про те, чи піддавався харчовий продукт замороженню або розмороженню, зазначення усіх інгредієнтів, що були використані у виробництві харчового продукту тощо.

Присутні зазначили, що дані вимоги мають переважно технічний характер і для виробників безпечного, якісного продукту не становитимуть проблеми. Натомість, це є проблемою для виробників, які навмисно не хочуть вказувати повний перелік інгредієнтів, використаних у виробництві продукту харчування.

Як відзначив Володимир Лапа, український споживач має бути захищеним від неправдивої, нечіткої та недостатньої при маркуванні для свідомого та обґрунтованого вибору продукту харчування.Новости
Новости отрасли, обзоры, аналитика
У Всеукраїнському прес-центрі Українського національного інформаційного агентства "Укрінформ" відбувся "круглий стіл"
«Перспективи реалізації ефективної моделі саморегулювання в України»
Закон України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров'я та благополуччя тварин"
Партнеры
Предприятия и организации